Megalig
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megalig

Megalig,Online Futbolun Rakipsiz Tek Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
H@R@MZ@D€ En Yakın Zamanda Aranızda Olucam... Benim Yokluğumda X_laxer ve Kral'Midas Sizlerle İlgilenicek

Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim)

2 posters
YazarMesaj
x_laxer
MEGALİG ÜYE
MEGALİG ÜYE
x_laxer

rep gücü : 339025

Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim) Empty
MesajKonu: Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim)   Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim) Icon_minitimeSalı Tem. 06, 2010 4:16 pm

Resimli Anlatim:

Simdi öncelikle transparan yapacagimiz resimi photoshopta aciyoruz...
Bunun icin
File > Open yapip resmi seciyoruz ve ac diyoruz....

Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim) 47444759

Resimi actiktan sonra ilk belirttigim gibi cok basit bir yola basvuracagiz... Hamachiturk.com sitesinin herhangi bir mesajini acip avatarin oldugu bölümün arkaplaninin rengini almak icin mesaji acip Print-Screen yapalim ve resmi kaydedelim....

Kaydettikten sonra avatar yapacagimiz resme gidelim ve silmek istedigimiz yerleri Quick Selection Tool ile isaretleyelim... NOT: Daha hizli olur diyorsaniz avatarda gözükmesini istediginiz resmi isaretleyip üzerine sag tiklayip "Select Inverse" secenegi ilede yapabilirsiniz....

Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim) 51477598

ve gördügünüz gibi arkaplan isaretlendi....

Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim) 81410819

Simdide mega lıg den Print-Screen yaptigimiz resmi aciyoruz ve "Eye Dropper Tool" ile rengini istedigimiz yere bir defa tikliyoruz ve görüyoruzki renk alanindakide degisti....... NOT: öbür resmi kapamayiniz, aksi halde bu yaptiklarinizi tekrarlarsiniz...

Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim) 90562120

Simdi rengimizi aldik ve avatar yapacagimiz resime gidiyor ve "Brush Tool" ile resmin secili alanlarini boyuyoruz... Kaba olun korkmayin, bayagi sallayin Brushu, sadece secili alanlar boyanacaktir Brushun büyüklügünü resimde isaretledigim yerden degistirebilirsiniz....

Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim) 66540514

Istemedigimiz yerleri boyadiktan sonra is temizlemeye geldi... bunun icin resmi Zoom Tool ile yaklastirin ne kadar yaklastirirsaniz okadar temiz olur, ve gördügünüz parcaciklari yine ayni Brush Tool ve renk ile giderin... Bunun icinde Brush Tool büyüklügünü ayarlayin kendinize göre.... NOT: Brush sertligini yani Hardnessi 0% yaparsaniz göreceksinizki daha verimli sonuclar alacaksiniz....

Resmimizi temizledikten sonra geldi MEGA LİG avatar boyutuna getirmesine bunun icin Image > Image Size... yapip 150*200 olarak ayarlayip
ok dıyoruz...

Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim) 96330259

ve sonuc

Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim) 38937549

Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim) Hayilri olsun.... Simdi siteye koyalim bakalim gercekten olmusmu...

Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim) 96035843
`ćяω™
MEGALİG ÜYE
MEGALİG ÜYE
`ćяω™

rep gücü : 5381

Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim) Empty
MesajKonu: Geri: Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim)   Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim) Icon_minitimeSalı Tem. 06, 2010 4:26 pm

vayy çok süper paylaşım eline sağlık

Photoshopla Transparan avatar(Resimli anlatim)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yama Yükleyemiyorum Diyorsanız resımlı anlatım..
» [ Temmuz ] Ayı En İyi Avatar Yarışması [ KatıLım : 10 / 10 ] doldu..