Megalig
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megalig

Megalig,Online Futbolun Rakipsiz Tek Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
H@R@MZ@D€ En Yakın Zamanda Aranızda Olucam... Benim Yokluğumda X_laxer ve Kral'Midas Sizlerle İlgilenicek

Anlatım farkı

YazarMesaj
`ćяω™
MEGALİG ÜYE
MEGALİG ÜYE
`ćяω™

rep gücü : 5381

Anlatım farkı  Empty
MesajKonu: Anlatım farkı    Anlatım farkı  Icon_minitimePtsi Tem. 05, 2010 8:34 pm

Anlatım farkı

Sigortacının biri orduya gider. Askerler içtimadadır.
Başlar anlatmaya:
- "Ben size sigorta satmaya geldim. Sigorta olmayanlar savaşa gittiğinde beynine bir kurşun yerse, ailesi hiç para alamaz; sigortalı olanların ailesine ise, devlet yüklü bir para öder. Şimdi kimler sigorta yaptırmak istiyor?"
Kimseden ses çıkmaz.
İki kez daha anlatır ama yine ses çıkmaz. Tam sigortacı gitmek üzereyken kıdemli bir başçavuş yardım önerir ve...
"Bir de ben anlatayım, biz ne de olsa aynı dili konuşuruz" der :
- "Beyler, şimdi sigorta olup da beynine kurşun yiyenlere devletin ne kadar para ödeyeceği duyuldu mu?"
- Duyduuuk! der herkes.
- "Şimdi siz hesap edin. Bundan sonra ilk çıkacak savaşta devlet, savaşa sigorta olanları mı, sigortasız olanları mı sürer?"

Anlatım farkı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yama Yükleyemiyorum Diyorsanız resımlı anlatım..
» ..VE LORİK CANA GALATASARAY'da.. İŞTE TSN FARKI ve SUNDERLAND TRİBÜN LİDERLERİNDEN MİCHAEL'İN KALEMİNDEN CANA