Megalig
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megalig

Megalig,Online Futbolun Rakipsiz Tek Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
H@R@MZ@D€ En Yakın Zamanda Aranızda Olucam... Benim Yokluğumda X_laxer ve Kral'Midas Sizlerle İlgilenicek

Sağlam'la dobra dobra..

YazarMesaj
Pisiko
MEGALİG ÜYE
MEGALİG ÜYE
Pisiko

rep gücü : 1113216980

Kişi sayfası
aktiflik:
Sağlam'la dobra dobra.. Imgleft10/10Sağlam'la dobra dobra.. Emptybarbleue  (10/10)
Seviye:
Sağlam'la dobra dobra.. Imgleft10/10Sağlam'la dobra dobra.. Emptybarbleue  (10/10)
Deneyim:
Sağlam'la dobra dobra.. Empty
MesajKonu: Sağlam'la dobra dobra..   Sağlam'la dobra dobra.. Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 1:14 am

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursa'nın takımına gerekli maddi desteği sağlamadığını ifade ederek, ''Bu takım tarihinin en büyük başarısını elde etti. Ülke futbolunun tarihi değiştirdi, ancak şehirden bu konuda tek bir katkının gelmediğini çok acı bir şekilde söylemek istiyorum'' dedi.

Sağlam'la dobra dobra.. Ertugrulsaglam_bursa_basin1

Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, 28 Haziran'da başlayan yeni sezon hazırlık çalışmalarına yoğun şekilde devam ettiklerini söyledi.

Sezon sonunda verdikleri programın oyuncuları tarafından uygulandığını, antrenmanlarda gördüklerini ve bunun mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Sağlam, ''Zaten onlar bu anlayış ve duygularını geçtiğimiz sezonun bütününde gösterdiler ve kulübümüze, şehrimize tarihi bir başarıyı, mutluluğu yaşattılar. Dolayısıyla aynı anlayışın, bakış açısının bu sezonunun daha başlangıcında yansıması, açıkçası bizi gelecek adına tekrar tekrar umutlandırdı'' diye konuştu.

Sağlam, yeni sezon hazırlıklarının ilk etabının bu akşam yapılacak antrenmanın ardından sona ereceğini, yarın ikinci etap çalışmaları için Avusturya'ya gideceklerini bildirdi.

Avusturya'da 14 gün sürecek kampta 4 hazırlık maçı yapmayı planladıklarını anlatan Sağlam, takımın durumunu görme açısından bu karşılaşmaların 2'sini güçlü takımlarla oynanacağını ifade etti.

-''SEZONA GÜZEL BİR KUPAYLA BAŞLAMA FIRSATI''
Başarılı teknik adam, yeni sezonda çok önemli kulvarlarda mücadele edeceklerini, bunun içinde yoğun çalışma programı uyguladıklarını belirterek, şöyle devam etti:
''Avusturya'dan 22 Temmuz'da geldikten sonra iki günlük iznin ardından çalışmalarımıza burada devam edeceğiz. Biliyorsunuz 7 Ağustos'ta Trabzonspor ile yine bizim için çok önemli olan, tarihimizde ilk defa kazanma şansını yakalayacağımız bir Süper Kupa finali oynayacağız. Sezona kupayla başlamanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Camiamıza, taraftarlarımıza Süper Kupa sevincini yaşatmak gibi bir hedefimiz var. Sezona güzel bir kupayla başlama fırsatını geri çevirmemeye çalışacağız. Tabii ki oynayacağımız rakip önemli. Dolayısıyla onlarla da güzel bir karşılaşma oynayıp sezona kupayla başlamanın çalışmalarını yapıyoruz.''

Transfer çalışmalarını bugüne kadar bitirmek istediklerini, ancak bunu gerçekleştiremediklerini anlatan Sağlam, çok önemli iki oyuncuyu kadrolarına katmaya çalıştıklarını belirtti.

-STEINERT TRANSERİ-
Sağlam, Arjantin'den transfer ettikleri Damian Steinert'in genç bir oyuncu olduğunu ve 2 yıl öncesine kadar ülkesinin yıldız adaylarından biri olarak görüldüğünü dile getirerek şöyle devam etti:
''Steinert'in transferi, yıldız oyuncu transferi bekleyen taraftarlarımızı -çok açık konuşuyorum- belki tatmin etmedi, ama bizim '2 yıldız oyuncuyu alıp daha sonra alternatif oyuncular transfer edeceğiz' söyleminin de bir bakıma daha erken gerçekleşmiş olmasıydı. Kendisi genç bir oyuncu ve 2 yıl önce Arjantin'deki önemli yıldız adaylarından biriydi. Omzundan geçirmiş olduğu bir sakatlık, onun bir şekilde performansının düşmesine neden oldu. Çok ucuz maliyetli bir oyuncu olduğu için de dolayısıyla biz de kendisinden beklenti içine girdik açıkçası, ama şunu da söylemek istiyorum ki; tekrar eski performansına ulaştığı zaman Bursaspor'un çok önemli bir yıldız oyuncuyu kazanabileceği bir fırsat. Aksi bir durumda da -böyle bir durumu düşünmek istemiyorum- maddi anlamda da çok büyük bir kaybımızın olmayacağı... Yani bu kadar ufak bir riske girilecek oyuncu açıkçası. Yine söylüyorum; çok önemli bir yıldız adayıdır.''

-KULÜBE DESTEK ÇAĞRISI-
Sağlam, şampiyonluğun ardından herkesin ''Bursaspor'un kasasına çok para girecek'' diye konuştuğunu, bu konuşmalar doğrultusunda yıldız oyuncu transferi beklentisinin oluştuğunu dile getirdi.

Takıma iki yıldız oyuncu transferi yaptıklarında kasadaki paranın hepsinin oraya gideceğinin altını çizen Sağlam, şöyle konuştu:
''Ben yine burada halkımızdan, şehrimizin ileri gelenlerinden, taraftarlarımızdan, Bursaspor'u seven herkesten özveri bekliyorum. 'Bunlar zaten para kazandı, bizim yardım yapmamıza gerek yok. Kulüp kendi kendini artık çevirebilir' gibi bir düşünce içine girmemek lazım. Dolayısıyla bundan sonraki dönemde de herkes alabildiği seviyede sorumluluk alarak kulübe katkıda bulunmak zorunda. Daha büyük hedefleri yakalayacaksak, bu bütünlüğü eskiden daha üst seviyede sağlamak zorundayız. Onun için herkesten bu konuda özveri, fedakarlık bekliyorum. Bu takım tarihinin en büyük başarısını elde etti. Ülke futbolunun tarihini değiştirdi, ancak şehirden bu konuda tek bir katkının gelmediğini çok acı bir şekilde söylemek istiyorum. Bizim için bu bir rahatsızlıktı. Bunu da söylemiş, kamuoyuyla halkımızla paylaşmış oldum. bizim daha büyük hedefleri kovalamak için çok bundan sonra herkesin desteğine çok daha fazla ihtiyacımız var''

Önemli seviyelere gelmiş oyuncuların, açıklamalarında hem kendilerini hem de bulundukları camiaları rahatsız etmeyecek ifadeler kullanmaları gerektiğini anlatan Sağlam, ''Bunlar artık yetişkin insanlar ve yıldız oyuncular. Bu konuda kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Maalesef bizim Türk futbolundaki özellikle yıldız oyuncularımızın, yıldız adaylarımızın önemli sıkıntısı bu'' dedi.

Sağlam, bu konunun taraftarlarda, camiada ve kendilerinde rahatsızlık oluşturduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:
''Oyuncu daha sonra gerçeklerle yüzleşiği zaman kendisi de rahatsız oldu bu durumdan. Ama kötü niyetle yaptığı bir açıklama olduğunu düşünmüyorum. Kendisiyle de konuştum. Ama yine söylüyorum bu konuda oyuncularımızın kendilerini geliştirmeleri gerekiyor ve bulundukları camiaya yakışır bir şekilde davranış ve söylemler içinde olmaları gerekiyor. Hayat bu türlü tecrübelerden ibaret. Tecrübe olarak edinebilirsiniz bunları. Yapmış olduğunuz hatalardan ders çıkarabiliyorsanız, bu tecrübe oluyor. İnşallah bundan sonra bu olay onun ve onun gibiler için çok önemli bir ders olmuştur.''

Bir gazetecinin, ''Sezon içinde siz ve yardımcılarınız birçok oyuncuyu takip ettiniz. Şu ana kadar transferin sonuçlandırılmamasındaki en büyük engel nedir'' yönündeki Sağlam, şu yanıtı verdi:
''Biz çok önemli oyuncuları almak istiyoruz. Yoksa bugüne kadar transfer yapabilirdik. Çok önemli oyuncuları almak isterken de çok önemli rakamlar konuşuluyor. Bu konuda bir defa hata yapmak istemiyoruz. İkincisi ayrıca, kulübümüzün ekonomik gerçekleriyle yüzleşerek, daha sonralarıyla alakalı da kulübümüzün ekonomik anlamda bir sıkıntı içine sokmak istemiyoruz. Çünkü telaffuz edilen rakamlar çok büyük. Bu nedenle dikkatli davranıyoruz. Taraftarlarımız sabırsızlanıyor. Bir an evvel çok önemli oyuncular gelsin istiyorlar ama bu çok kolay bir iş değil. Şu an gündemimizde çok önemli isimler var ama iyi düşünerek hareket etmek durumundayız. Geçen seneyi hatırlatmak istiyorum. Biz transferi bitirdiğimiz zaman 'Kayseri'nin bıraktığı Turgay ile mi, Trabzon'un bıraktığı Hüseyin ile mi, kulüp bulamayan Ivan Ergiç ile mi, ABD'den neyin ne olduğunu bilmediğimiz Pablo Batalla ile mi, Beşiktaş'ın yabancı kontenjanını boşaltmak için gönderdiği Zapo ile mi biz ilk 6'yı, ilk 7'yi zorlacağız' diye insanların konuştuğunu çok iyi hatırlıyorum. Yazanları da çok iyi hatırlıyorum. O yüzden herkes sabretsin, sabır göstersin, anlayış göstersin ve herkes işini yapsın.''

-YILDIZ OYUNCULAR HAKKINDAKİ TRANSFER SÖYLENTİLERİ-
Deneyimli teknik adam, ''Sercan Yıldırım için Beşiktaş ile Zapatocny ve Holosko'nun takasları konuşuluyor. Böyle bir teklif söz konusu mu'' yönündeki soruyu ise şöyle yanıtladı:
''Ne Sercan, ne Ozan, ne de Volkan ile alakalı bize şu ana kadar herhangi bir kulüpten ciddi bir teklif gelmedi. Sadece başkanımız bu konuda Galatasaray ile konuştu. Beşiktaş'ın yüzeysel bir teklifi oldu. Ama ciddi anlamda hiçbir oyuncumuzla alakalı herhangi bir teklif gelmedi. Biz zaten bu transferlerin olabilirliği ile alakalı şartlarımızı belirttik. Dolayısıyla belki de bizim ortaya koyduğumuz şartlar ve düşünce bir çok takımın da bu olaya yanaşamamasını sağlıyor.''

Ertuğrul Sağlam, ''Holosko ve Zapotocny ile ilgili sizin bir teklifiniz, isteğiniz oldu mu'' sorusuna, iki oyuncunun da eski öğrencisi ve çok kaliteli olduğunu, ikisini de sevdiğini ve takımında görmek istediğini söyledi.

''Arjantin Milli Takım Teknik Direktörü Maradona ile görüşme fırsatı bulabildiniz mi''yönündeki soruya, ''4-0'dan sonra bulamadım'' yanıtını veren Sağlam, ''Yeni transferler kampa mı yetişecek, transfer etmeyi düşündüğünüz oyuncular arasında Dünya Kupası'nda forma giyen oldu mu'' sorusu üzerine şunları kaydetti:
''Yabancı oyuncu yarın da bitebilir. Olabilir. Şu an halen çok sıcak temas içinde olduğumuz, böyle şartların konuşulduğu isimler var. Dünya Kupası'nda oyuncu izledik, evet. Dünya Kupası'nda izlediğimiz oyunculardan görüştüğümüz var. Bu konuda dün çok sıcak bir temasımız oldu. Olabilme ihtimali de var. Gruptan çıkmış, bir üst tura çıkmış iki takımın oyuncularından görüşmelerimiz oldu.''

Sağlam, basın toplantısının ardından Eski Aynalı Çarşı'da taraftar grubu ''Grup Çeynç'' tarafından takım fotoğraflarıyla oluşturulan ''Bursaspor Şampiyonluk Anı Duvarı''nın açılışına katıldı.

Sağlam'la dobra dobra..
1 sayfadaki 1 sayfası