Megalig
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megalig

Megalig,Online Futbolun Rakipsiz Tek Adresi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
H@R@MZ@D€ En Yakın Zamanda Aranızda Olucam... Benim Yokluğumda X_laxer ve Kral'Midas Sizlerle İlgilenicek

Mortal Kombat

YazarMesaj
H@R@MZ@D€
MEGALİG ADMİN
 MEGALİG ADMİN
H@R@MZ@D€

rep gücü : 1114984088

Kişi sayfası
aktiflik:
Mortal Kombat Imgleft10/10Mortal Kombat Emptybarbleue  (10/10)
Seviye:
Deneyim:
Mortal Kombat Empty
MesajKonu: Mortal Kombat   Mortal Kombat Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 12:26 pm

Mortal Kombat

Kanlı eller, Fatality için havaya kalkıyor

Bundan uzun yıllar önceydi. Fazlaca detaya girip geçmiş deneyimlerimi bugüne taşımayı düşünmüyorum, ama insan şimdi anlıyor ki Mortal Kombat 3 (MK), gerçekten etkileyici bir oyunmuş. Oyun çıkar, alır oynarsınız, ama bakalım ne kadar aklınızda kalacak? Mortal Kombat gibi yıllarca zihninize kazınıp da güzel bir yer edinebilecek mi? Bu tarz oyunlar gerçekten az... Okuldan kaçarak gittiğim arcade salonlarında, o ana kadar gördüğüm en şiddetli öldürme yöntemlerini tecrübe ediyordum. Ed Boon'a böyle kaliteli bir seriyi ortaya çıkardığı için teşekkür etmeliyiz. MK 3'ü ön plana attım, ama diğer MK üyeleri de birbirinden güzel (MK vs. DC'i bir kenara ayıralım). Şimdi de bu başarılı seriye yeni bir üye daha dahil olmak üzere...

İlk belirtiler, serinin hazırlayıcıs Ed Boon'un Twitter hesabında yazdıklarıyla ortaya çıktı. Takvimler 18 Haziran 2009'u gösterdiğinde, biz de yeni Mortal Kombat oyununun yolda olduğuna dair ilk kırıntıları öğrenmiş olduk. Son çıkan Mortal Kombat vs. DC Universe hakkında ne düşündünüz bilmiyorum, ancak ben pek hoşlanmadım. Neyse ki Ed Boon'un da yeni düşünceleri arasında bu birleşmeye dair yeni bir ibare yoktu. İbare bu kez Mature'u, yani yetişkinlere yönelik bir oyunu işaret ediyordu. Kan akacak, hem de fazlasıyla.

Belki başkası olsa pes ederdi, ancak Raiden boyun eğmedi. Shao Kahn tarafından öldürülmek üzere olan savaşçı, son hamleden önce kendisine mental bir mesaj gönderdi. Bu mesajın adresi ise, MK 1'deki Raiden'dı. Ne olduğunu tam olarak kestiremedi, ancak ilerisi için kötü gelişmelerin yaşanacağından haberdar oldu ve artık bunun bilincinde hareket ediyordu. Geleceğin kontrolünü, geçmişten sağlamak gerekliydi...

Mortal Kombat'ın, herhangi bir dövüş oyununda bulunan en derin hikâye modunu sunacağı belirtiliyor. Yine Ed Boon'un önderliğinde NetherRealms tarafından geliştirilen yapım, 3 boyutlu tasarlanmasına rağmen, 2 boyutlu oynanış deneyimi sağlayacak. Dövüş esnasında alınan darbelere göre gelen ara animasyonlar da tamamlayıcı görevler üstlenecek. Seriye yeni bir başlangıç olarak görülen bu oyun hakkında Ed Boon, "yeni Mortal Kombat'ı oyunculara sunmak için sabırsızlanıyoruz" diyor.

Yeni oyunun 2 boyutlu olarak oynanacak olması, hem eskiye dönüş, hem de klasik oyun mekaniğini daha da geliştirilmiş olarak oyunculara sunulması olarak görülebilir (Ek bilgi olarak verelim: Ed Boon'un en sevdiği 2B MK oyunu, Ultimate Mortal Kombat 3'müş. Belki de bu yeni yapımla fikri değişir). Bu konuda memnun olan milyonlarca kullanıcı vardır, eminim. Güçlü tekme ve yumruklar, isabet ettiği takdirde zedelenen iç organlar ve bunların ekrana yansıması, son olarak da ölümcül kanlı Fatality'ler... Hepsi geliyor, hem de hepsi!

Oyun modlarına baktığımızda; hikâye, arcade oyun modu ve online seçeneklerle karşılaşacağız. Hikâyenin çok derin olacağından bahsetmiştik. Bunun dışında 4 kişiye kadar destek veren Tag-Team modu ve arcade modunu 2 kişi olarak oynayabileceğimiz co-op modu da bulunuyor. Çok iddialı açıklamalar bitmiyor. Çünkü geliştirici ekip, MK'nın online olarak da dövüş oyunlarında görülmüş en kapsamlı deneyimi sunacağını iddia ediyor.

Büyük ihtimalle kontrol edebileceğimiz 26 farklı dövüşçü olacak. Bunların da ilk etapta 8'i seçilebilir durumda. Doğrulanan karakterler arasında: Scorpion, Milleena, Reptile, Sub-Zero, Kung-Lao, Johnny Cage, Nightwolf ve Sector gibi isimler var. Serinin en hızlı üyesiyle karşılaşmamıza az kaldı. Aynı zamanda en kanlı ve Fatality miktarı en bol ismiyle de. Videolardan gördüğümüz kadarıyla acımzasızlık unsurunun dibine vurulmuş. Ortadan kesilerek ikiye bölünen adamlar, kafası uçurulan karakterler, asitle yıkananlar ve daha birçok seçenek. Bu oyun gerçekten de "Mature" derecelendirilmesini hak edecek düzeyde.

Oyunumuzun grafikleri an itibariyle gayet güzel görünüyor. Karakterler, arka plan tasarımları, görsel efektler ve Fatality anlarındaki görseller gayet iyi. Kan unsuru da bolca kullanılacak. Sony'nin E3 konferansında Mortal Kombat'ı ilgilendiren bir de duyuru geldi; buna göre oyun, PS3'te 3 boyut teknolojisine destek verecek şekilde hazırlanıyor. Bize de şimdilik beklemekten başka bir yol görünmüyor. Mortal Kombat, PS3 ve X360 konsolları için 2011 yılında raflarda olacak.

http://mega-lig.yetkinforum.com

Mortal Kombat
1 sayfadaki 1 sayfası